Zemes pirkšana un dokumenti

Gandrīz mēnesis pagāja domājot par noskatīto zemes gabalu un tika pieņemts lēmums pirkt. Vēlreiz tikāmies ar pārdevēju. Nesen kāds ir nopircis priekšpēdējo zemes gabalu, tāpēc pārdevējs ir optimistisks un izdevās nokaulēt tikai 16% no sludinājuma cenas, bet nekas šis talants man vēl jāattīsta un cena beigās šķiet ir laba. Norunājam tikties pie notāra, lai parakstītu līgumu un noformētu nostiprinājuma lūgumu Rajona zemesgrāmatu nodaļai.

Norunātajā dienā sēžam pie notāra, pētu līgumu, pētu zemes grāmatu un pamanu, ka nesakrīt zemes gabalu nosaukumi. Pārdevējs stāsta, ka tas ir sīkums, nosaukumu varot pēc tam mainīt, manējo droši vien esot iepriekšējie pircēji paņēmuši. Neliekos mierā, jo zinu, ka nosaukumus nevar tā pat vienkārši mainīt. Skatos no zemesgrāmatas e-pakalpojumiem izkopēto informāciju, salīdzinu kadastra Nr. un saprotu, ka līgumā ir ielikts cits zemes gabals – tas kuru tiko bija nopirkuši, kad tikāmies ar pārdevēju. Pārdevējs zvana tiem pircējiem un izrādās, ka tiem līgumā ir ierakstīts mans zemes gabals. Labi, ka cilvēki vēl nebija iesnieguši dokumentus Zemesgrāmatā un laipni piekrīt vēlreiz pārslēgt pirkuma līgumu. Norunājam jaunu tikšanos pie notāra. Braucu mājās, domāju cik tas viss ļoti pēc kaut kādas krāpšanas izskatās.

Otrā tikšanās pie notāra. Satieku neuzmanīgos pircējus, kas pašiem nezinot bija nopirkuši ne to īpašumu. Vispirms viņi sakārto savus papīrus. Tad es caurskatu jauno līgumu. Šoreiz viss šķiet kārtībā – kadastra Nr. pareizie, nosaukumi pareizie. Līgums parakstīts, nostiprinājuma lūgums noformēts, nauda samaksāta. Vēl uztaisam iesniegumu pašvaldībai ar lūgumu atteikties no pirmpirkuma tiesībām. Braucu mājās, domāju, cik tas tomēr viss ir aizdomīgi.

Pašvaldība ir ļoti laipna, pēc 2 dienām e-pastā ir vēstule par atteikšanos no pirmpirkuma tiesībām.

Dodamies uz Zemesgrāmatu nodaļu un sniedzam iekšā:

 1. Nostiprinājuma lūgumu;
 2. Pirkuma līgumu;
 3. Vēstuli no pašvaldības;
 4. Apliecinājumu, ka ir nomaksāta kancalejas un valsts nodeva.

Gaidam. Mēnesis riņķī un ir pozītīva atbilde no Zemesgrāmatu nodaļas jaunas zemesgrāmatas izskatā. Prieks un atvieglojums.

 

Advertisements

5 thoughts on “Zemes pirkšana un dokumenti

  1. Jā, tieši šis fakts mani ļoti pārsteidza. Un ja gadās divi cilvēki, kas šādi neskatās, ko paraksta, tad vienam pie zemesgrāmatas saņemšanas ir ļoti nepatīkams pārsteigums 🙂

   Like

 1. Interesanti, kāda ir motivācija pirkt tādu samērā šauru un garu gabalu? Uzliekot māju sanāk ka ar lielu iespēju blakus gabalā var uzbūvēties blakus – būs tā pati sajūta kas gabalos ar 1200m2 platību.

  Like

  1. Nekāda apzināta vēlme iepirkt šauru un garu zemes gabalu nebija. Visu nosaka iespējas, piedāvājumi un kaut kādi emocionāli faktori. Protams, tas rada zināmus ierobežojumus mājas novietojumam un kopējam gabala plānojumam (par šo kādā no nākamjiem ierakstiem), bet gluži salīdzināt ar 1200m2 negribētos. Intereses pēc pamērīju platumus Rīgas pievārtes privātmāju ciematos un sapratu, ka mani 34,6m ir tīri Ok.

   Like

 2. Kur tas īsti ir? Vienkārši nesen visu šo procesu pabeidzu arī Ķekavas novadā! Lasu un viss process liekas tik pazīstams, bet cik forši ir lasīt tad, kad pats jau to visu birokrātiju esi pabeidzis, pat nevari iedomāties :))

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s