Būvprojekts minimālā sastāvā

Ja kādreiz būvniecības ieceri varēja iesniegt būvvaldē salīdzinoši vienkārši, tad tagad, lai noformētu būvprojektu minimālā sastāvā nepieciešams nedaudz pastrādāt. Protams visa pamatā ir topogrāfija un diezgan precīza vīzija par ieceri.

Jau kādu laiku ar arhitektu veidojām mājas veidolu un plānojumu. Iepriekš jau ģimenē bijām nolēmuši, ka vēlamies vienu stāvu, plašu viesistabu, atsevišķu tehnisko telpu, 3. guļamistabas, kopējo telpu platību ap 100 m2, piezemētu vizuālo izskatu un maksimāli vienkāršus mezglus no būvniecības viedokļa.

Izgājām cauri dažādām versijām līdz nonācām pie šādas gala versijas, ko arī iekļausim minimālajā sastāvā.

Fasades06

planojums_06

Skatoties uz paveikto, liekas, ka sākotnējos uzstādījumus esam sasnieguši un gala rezultāts patīk. Esam nedaudz pārsnieguši iecerēto platību, bet vienmēr gribas lai ir plašāk un augstāk. Pagraba un jumta telpas nebūs.

Paralēli skiču projekta izstrādei, pasūtīju arī topogrāfiju. Mērnieks februāra vidū uzmēra manu pļavu un aprīļa pirmajās dienās saņemu topogrāfiju ar visiem saskaņojumiem.

Pirms liekam māju uz topenes, nosakam āderes plānotajā vietā. Pirms tam par to biju tikai lasījis un dzirdējis, tāpēc ir interesanti, kas sanāks. Atspraužam dabā un ar GPS paņemam koordinātas, lai pēc tam var pārnest uz topogrāfiskā plāna.

dsc_4087

Kad āderes ir atliktas uz plāna, cenšamies novietot māju tā, lai plānotās darba zonas un guļamvietas nesanāk uz āderu krustpunktiem.

aderes_un_topo

Beigās šāds te sanāk mājas novietojums zemes gabalā.

image3004

Tālāk arhitekts noformē minimālo sastāvu, aizpilda būvniecības iesniegumu, saliekam parakstus un aprīļa beigās iesniedzu būvvaldē.

Būvprojektu minimālā sastāvā es savā prātā uztveru, kā tādu advancētu būvniecības ieceres iesniegumu, tāpēc sagaidīju, ka man tiks izsniegta būvatļauja, kur būs norādīti projektēšanas nosacījumi (agrāk TN) un, ja kaut kad nebūs pareizi minimālajā sastāvā, lūgs to ņemt vērā izstrādājot tehnisko projektu. Tāpēc bija neliels šoks pēc mēneša saņemot būvvaldes atteikumu ar šādiem 3 iemesliem:

rect3897

Skaidrs, ka ST mani pasūtīs ar visiem rododenderiem, tāpēc minimālais sastāvs būs jāpārtaisa. It kā stulbums, bet viss pēc likuma burta. Aizsargjoslas aprēķinu pieprasu LVĢMC, tur šis pakalpojums maksā 58,75 eur. Pēc dažām dienām saņemu teorētisku apkopojumu kādi ūdeņi izmantojami, kādos dziļumos atrodas un kādas aizsargjoslas nepieciešamas. Manā gadijumā sanāk, ka ir droši ņemt ūdeni sākot ar 40m dziļumu. Piemērs no izziņas:

rect3932

Arhitekts uztaisa jaunu komplektu ar minimālajiem sastāviem, kur izņemti rododendri un pievienota LVĢMC izziņa. Braucu skaņot ar ST un ZMNI Meliorāciju. Viss iet raiti un paspēju aizbraukt iesniegt arī būvvaldē. Mani pieņem pati būvvaldes vadītāja un kopīgi izzejam cauri visam minimālajam sastāvām, labojumiem un neskaidrībām. Nedaudz pastrīdamies par minimālā sastāvā nozīmi un, lai gan ilgās sarunas laikā sāk mākt bažas par pozitīvu iznākumu, beigās saņemu zaļo zīmogu. Esmu priecīgs un samaksāju kasē nodevu par būvatļaujas izsniegšanu. Tomēr mani prieki ieilgst, jo reāli būvatļauju ar nosacījumiem saņemu tikai augusta sākumā.

Advertisements

8 thoughts on “Būvprojekts minimālā sastāvā

 1. Ja vien nav kāds megakoks, tad ieteiktu tos būvniecība siecerē nelikt, mazāk pie kā būvvaldei un citiem piekasīties.
  Kabeli (tas kas tavā zemes gabala pusē ieteiktu nevis pa diogonāli ceļam bet paralēli un tad ar šķērsojumu perpendikulāri – mazāk riska ka dēļ ceļa būs kāds bojājums vai nāksies visā garumā kabeli likt gofrā.

  Like

 2. Ķer nekas nav uzbūvēts – apskaties uz savu plānojumu un viesistabu. Un tagad iedomajies- tu iekurinaji kamīnu , apsēdies dīvāna un skaties kā deg uguns…. Pag , nesanāk, jo sēdi ar muguru pret kamīnu….

  No kamīna zud jēga ja tas tiek ielikts stūri tā kā uz to nevar skatīties kamēr tas kuras.

  Like

  1. Komentārs vietā. Neesmu vēl izdomājis 100% pareizu risinājumu šai problēmai.
   1. Kamīnu negribas pārvietot, jo šobrīd visi apkures un ūdens mezgli ir sanākuši diezgan kompakti.
   2. Vēl var paspēlēties ar istabas un virtuves plānojumu, lai iegūtu atpūtai piemērotāko novietojumu. Piemēram, TV novietot pie austrumu sienas.

   Like

 3. Manuprāt, kopumā, ļoti labs projekts. Vienkārši, praktiski un domāju, ka arī ērti ikdienā. Kā jau minēji, visi ūdens/apkures mezgli ļoti kompakti.
  Ļoti vienkārši varēsi saslēgt vienā sistēmā centrālapkures krāsni/kamīnu ar kādu citu apkures ierīci. Ja tiek būvēts bez bankas līdzdalības, tad kādu laiku pilnīgi mierīgi varēsi iztikt tikai ar malkas krāsniņu. Kaimiņam šāds variants (Granulu katls+malkas krāsns) strādā ļoti veiksmīgi. Pēc viņa teiktā, granulu katls tiek izmantots ļoti reti.
  Runājot par iepriekšējiem komentāriem, ērtākais variants tiešām būtu pamainīt pašas telpas plānojumu, lai kamīns būtu redzams no dīvāna.
  Nav izgudrots nekas, kas mājai piešķirtu tādu omulību un mājīgumu kā kamīns un dzīva uguns. Ne velti video youtubē, kurā nofilmēta kamīna degšana 4h garuma ir ar ~30milj. skatījumu! 😀

  Like

 4. Es ieteiktu kaut kur ieplānot otru podu (nemanīju projektā), šķiet, ka vēl var paspēt. Vai vismaz podu izdal[īt no pašas vannas istabas.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s