Horizontālā hidroizolācija

Projektā rakstīts – “divas kārtas ruberoīda ar bituma mastiku” – viss skaidrs, jautājumu nav, dodamies uz veikalu.

Ruberoīds – vienkāršāk vairs nevar būt. Neko par ruberoīdiem nezinu, iztaustījis kādus 3 dažāda blīvuma un graudiņu pārklājuma variantus izlēmu ņemt RPP-300 apakšlāja ruberoīda ruļļus. Nu un protams 21. gadsimts vēl nav atnācis – pērc produktu, kas domāts jumtiem, zāģē gabalos pats un pielieto kaut kur pamatos. No viena ruļļa sanāk divi 35cm ruļļi un viens 30cm rullis.

DSC_4505

Ar bituma mastiku gan viss nav tik vienkārši – izvēle liela, informācija minimāla. Un ko darīt, ja putaplasts jau uzlīmēts? Un kādu tieši bituma mastiku ņemt? Īsti ar ko pakonsultēties nav un rakņāties kaimiņzemes interneta dzīlēs ir slinkums. Ideja ir ņemt putaplasta līmi un pārklāt ar to putaplastu, lai pēc tam nebaidoties var klāt virsū bitumu. Kāpēc vienkārši neņemu bituma mastiku uz ūdens bāzēs – tīri subjektīvi neticu tādam izstrādājumam.

Tātad paņemu šādu PROFIZOL STYRGLUE un nosmērēju putaplastu. Tāds škidrs želejveida izstrādājums – viegli klājas, bet pēc brīža paliek pretīgi lipīgs tā ka viss līp pie cimdiem un nevar nokratīt. Droši arī sevi varētu pielīmēt pie sienas.

DSC_4441DSC_4437

Betonu pēc tam noklāju ar PROFIZOL PRIMER grunti uzmanīgi, lai nepieskartos putaplasta līmei. Šis izstrādājums ir super – viegli klājas, maz tērējas, satek visos caurumos un ļoti ātri žūst. Būtu zinājis par šo iepriekš, būtu visu pamatu vertikālo daļu nosmērējis ar rullītis, kaut vai divās kārtās.

DSC_4443

Un te feils ar to STYRGLUE, ja uzklāta plānā kārtā viss Ok, bet vietās, kur kaut nedaudz biezāks slānītis vai satecējums spraugā, pat pēc 2 dienām nav sacietējis pilnīgi nekas. Ņemu birsti un kasu to visu mēslu ārā. Apstiprinājās manas subjektīvās domas par šiem izstrādājumiem uz ūdens bāzes.

DSC_4455

Kad viss tas nesakalutšais mēsls izkasīts laukā un izžāvēts, vēlreiz visam pārlaižu pāri grunti.

DSC_4508

Tālāk mēģinu uzklāt ruberoīdu. Pamatu horizontālais laukums ir aptuveni 22m2 divās kārtās attiecīgi ir 44m2. Pēc ražotāju datiem patēriņš līmējot ruberoīdu ir 0,6 -1,0kg uz 1m2, kas nozīme, ka ar diviem spaiņiem vajadzētu pietikt. Sākumam nopirku PROFIZOL 19kg COLD GLUE līmi. Interesanti, ka Kuršos 3 no 4 spaiņiem bija ar beigušos derīguma termiņu un pārdevējs nelikās ļoti satraukts.

COLD GLUE masa samerā stingra, var mēģināt smērēt ar otu, bet ar spakteļlāpstiņu klājas labi. Reāli ar vienu spaini pietika kādiem 12m2, kad spaiņa apakšā tika konstatēts ciets bituma klucis, kuru pat ar skrūvgriezi grūti sadurt. Reāli kāda 1/3 spaiņa metama ārā. Prātā nāk aizdevēju reklāmas sauklis Nelaikā beidzies piķis?

DSC_4537DSC_4539

Protams, otreiz tādu mēslu nepirkšu un šoreiz paņemu ATLAS ražoto LEPIK DO PAPY – gan lētāks, gan 1kg spainī vairāk. Diemžēl šī bija vēl lielāka kļūda par COLD GLUE. Masa nereāli cieta un grūti klājama pat ar dzelzs lāpstiņu. Mēģināju sildīt, bet tā kā lietus nāca virsū, darbs ir jāpabeidz un nācās brutāli ar spēku viņu klāt virsū. Rezultātā uz atlikušajiem 32m2 iztērēti 60!!! kg LEPIK DO PAPY, kas ir 2x vairāk kā norādīts uz iepakojuma un par 60Eur pārtērēts šī darba budžets. Par nerviem un laiku nemaz nerunājot.

Ja kāds zinātājs lasa, lūdzu iekomentēt iemeslu vai risinājumu šai problēmai. Vajadzēja pieliet šķīdinātāju? Bet kā lai zin kādu? Šiem uz iepakojuma par šķīdināšanu ne vārda. Sildīšana manuprāt nebūtu risinājums, jo pēdējie spaiņi bija pa tiešo no veikala siltajām telpām.

DSC_4540

Protams, ruberoīds par šo tikai priecīgs un hidroizolācija sanākusi labu labā.

DSC_4558DSC_4561

Beigās visam šim smirdīgajam un netīrajam murgam arī kāds prieciņš no mammas dabas. Varbūt viss nav nemaz tik slikti..

DSC_4555

Advertisements

11 thoughts on “Horizontālā hidroizolācija

 1. Par to šķīdinātāju – nu es no mašīnas sāniem piķi tīru nost ar vaitspirtu, varbūt tas derētu arī šim smāķim

  Like

 2. Par 21.gs materiāliem, vēlējos būt stilīgs un paņēmu ELT-PAM 365. Varbūt arī materiāls ir modernāks un ilgāk saglabāsies, bet pēc taustes šaubos, jo jau pie līmēšanas tas sāka rauties un pie pamata virsmas nepiegulēja vienmērīgi. Nospļāvos un uzliku pa virsu ruberoīdu. Otrreiz ņemtu vienu kārtu Novipro “ruberoīdu”, kas nopērkams abc. Nav jāmācās ar griešanu, kā arī uz tausti viena kārta ir biezāka nekā divas kārtas parastā ruberoīda.

  Like

  1. Jautājums – ar ko līmēji klāt to plēvi? Es tieši šodien kaut ko līdzīgu līmēju uz saviem pamatiem ar bituma mastiku uz ūdens bāzes. Klājās tīri labi. Protams, plēve jau rulli iztinot bija tāda viļņaina, bet tā kā pamati arī nav ideāli gludi, tad izdevās piestiept un pielīmēt. Gala rezultāts izskatījās tīri ciešami. Jāpaskatās, kā tas viss uzvedīsies pēc pāris dienām, tad uzrakstīšu secinājumus savā blogā.

   Like

   1. Līmēju ar DEN BRAVEN Den BIT-P Bitumena līme ruberoīdam. Plēve rullī bija gluda, bet pēc līmēšanas sāka rauties 🙂

    Like

 3. Man vēl Tēvam kādi 0.3m3 īsta piķa,kas nāk no padomju laikiem. To arī izmantoju starp pamatiem un ruberoīdu. Vārījām dzīvu piķi 🙂

  Liked by 1 person

 4. Ar lodlampu kausējamie nav tirgošanā? man šķiet pats elītākais risinājums. Gaveno hidroizolācijas f-ju jau tāpat jāpilda cementa javai zem pirmās bloku rindas.

  Like

   1. Sanāca izmēģināt TECHNONICOL Technomast Nr.21
    Ļoti labi klājas un instrukcijā rakstīts ar ko šķīdināt.

    Like

 5. Precīzi tāda pati pieredze ar COLD GLUE un ATLAS no Kuršiem. ATLAS spaini aizvedu atpakaļ uz veikalu un pabeidzu darbu ar to pašu COLD GLUE. No trijiem spaiņiem COLD GLUE kopā ~ pus spainis bija nelietojams materiāls.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s