Īsi par Timbero dārza mājiņu

Pagājušas jau divas vasaras kopš 2017. gadā martā tikām pie Timbero ražotās dārza mājiņas. Lai arī sākotnēji biju skeptisks par šo sievas projektu, jāatzīst, mājiņa ļoti labi iekļāvās šajā “būvē pats” konceptā un kalpo ne tikai par patvērumu, bet arī atpūtai.

DCIM100MEDIADJI_0002.JPG

Nedaudz par mājiņas aprīkošanu. Sāku ar lamināta uzklāšanu, jo plānie un mīkstie egles dēļi ilgi neizturētu. Lamināts no lētā gala, apakšā paralons ar foliju.

Virtuves iekārtas bloks no Ikea. Ievilku elektrību no sadales sienas otrā pusē, ko taisīju sūknim. Un pasūtīju vietējam apsardzes kantorim uzstādīt apsardzes sistēmu. Apsardzes baltais vadu penālis nedaudz bojā skatu, neko darīt, toties mierīgāks prāts.

Kā ar mājiņas kvalitāti? Pēc dažiem mēnešiem koks pažuva, sarāvās un dēļi sāka sēsties. Tā kā logu un durvju līstes ir pieskrūvētas pie sienām, daži sienas dēļi palika “kārājoties gaisā” un parādījās spraugas.

Atbrauca Timbero un pa garantiju atskrūvēja visas logu līstes, palēkāja pa jumtu un saskrūvēja atpakaļ. Vairāk spraugu nav. Bet koka staigāšanu tāpat nedaudz var just, vasarā durvis un logi veras brīvi, rudenī koks dabū vairāk mitruma un var just, ka durvis strīķejas nedaudz. Bet nu tas tāds sīkums.

Sienas krāsoja ar Ekosolis lineļļas krāsu vienā kārtā. Divas vasaras noturējās, tagad dienvidu fasāde ir stipri pabalējusi un pavasarī laikam būs jāsaņemas ārsienas pārkrāsot.

No neizdarītā, jāmin normāla apgaismojuma ierīkošana gan ārā, gan iekša. Iekšā gribas uztaisīt ar pītajiem auduma vadiem un keramikas slēdžiem. Ir kādi ieteikumi kur var labi nopirkt? Depo un K-rauta neskaitās.

IMG-20180507-WA0008DSC_0741

Advertisements

7 thoughts on “Īsi par Timbero dārza mājiņu

 1. Kā tev šķiet kā palietojušam tāda tipa konstrukciju, būtu prāta darbs nopirkt līdzīgu vasaras/dārza māju ar 45 vai 70 mm sienām, izmantot kā karkasu un nosiltināt? Varbūt ne gluži dzīvot ziemā, bet vairāk ilgtermiņā nenolaist iekštelpās grādu zem nulles.

  Like

  1. Ja grib siltināt, tad, manuprāt, ekonomiski pamatotāk un efektīvāk būtu uzreiz taisīt koka karkasa mājiņu ar siltinājumu vidū un attiecīgi dekoratīvo apšuvumu no abām pusēm.
   Kāpēc ir bail no mīnusiem?

   Like

   1. Domas grozās par pirti, ūdenvadu un ūdeņiem tajā. Uzkurināt konstrukciju jau var vienmēr, bet, galvenais, lai mīnusā ūdensvads neaizsalst. Katru reizi pēc apmeklējuma nolaist vai izpūst trubas arī šķiet ķēpa.
    Savukārt par tādu variantu domāju, jo naudas ir tik, cik ir. Paņem karkasu kā lielāko pirkumu un pats nākamo gadu gaitā brīvajā laikā siltina un apgreido.
    Pagaidām ir labākā plāna meklēšanas stadija. 😀

    Like

 2. Kas paredzēts ar fasādi siltināt vai apmest ? Jo man ar šitas viss priekšā tikai nevaru izlemt no kāda gāzbetona celt lai būtu energoefektīva māja ! No Airok Ekotrm+ 375 vai 500 ?

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s