Gāzbetona sienu kopsavilkums

Pa vienu īsu lietainu 2017. gada rudeni un garu saulainu 2018. gada pavasari uzmocīju mājai nesošās sienas no gāzbetona. Šeit saites uz rakstiem par maniem piedzīvojumiem ar gāzbetonu:

Gāzbetona bloki atbraukuši
Gāzbetona pirmās rindas mūrēšana
14 kubi Bauroc uzlīmēti
3/4 gāzbetona uzmūrēts
Bauroc pārsedzes
Gāzbetona mūris pabeigts
Mūrlatas mezgls un pārseguma sijas

 

Kopējās izmaksas ārsienām un vienai nesošajai iekšsienai sanāca nedaudz pāri 8K Eur (viss sākot ar pirmo rindu un beidzot ar ruberoīdu uz pēdējās rindas). Izmaksu % sadalījums redzams zemāk diagrammā.

sienas_izmaksas

Izmaksu ziņā nekādi lieli pārsteigumi nav. Īstenībā, ja salīdzina ar pamatiem vai jumtu, sienām viss bija diezgan paredzami jau plānošanas procesā, jo lielāko izmaksu apjomu sastāda Bauroc izstrādājumi, kuriem nepieciešamo apjomu var viegli sarēķināt un cenas jebkurš var apskatīt internetā.

Jā, gatavās pārsedzes ir dārgas, bet, manuprāt, tās ir to vērtas, it sevišķi būvejot vienatnē, kad tā jau visi procesi lēni iet uz priekšu. 

Zem sausajiem maisījumiem slēpjas gan līme, gan sausais betons un mūrjava pirmajai rindai. Betons un mūrjava tur sastāda mazu daļu, lielāko paņem līme. Šeit sanāca neliels pārsniegums pret plānoto, jo reālais līmes patēriņš man nesakrita ar Bauroc noradīto. Pēc Bauroc datiem man vajadzēja aptuveni 55 maisus līmes (25kg), reāli aizgāja 76 maisi. Diezgan būtiska atšķirība! Tie, kas redzējuši mani mūrējot, noteikti teiktu, ka tā līme palika man matos un uz drēbēm. Varbūt. Man pašam liekas, ka līme pazuda tajos sasodītajos ecoterm bloku vertikālajos melnajos caurumos. Vēl kādam ir novērojumi par līmes patēriņu?

Instrumenti? Nu visi tie Bauroc gāzbetona štrunti + lapu pūtējs un frēze + kompresors un naglu pistoles stalažu būvniecībai + kaut kādi sīkumi.

Ar armatūru ir nedaudz sarežģītāk – kaut kāda daļa palika no pamatiem un beigās diezgan daudz palika pāri arī pēc mūrēšanas. Tā kā šīs pozīcijas % nav baigi precīzs.

Kokmateriāli un skrūves galvenokārt aizgāja stalažām. Papildus nopirku dažas gāzbetona skrūves kur atsiet striķus, vītņstieņi priekš mūrlatas utt..

Zem smagās tehnikas slēpjas Bobcats bloku izkraušanai un pateicība gāzbetona šoferim par pārsedžu salikšanu pareizajās vietās ar manipulātoru.

Tā kaut kā tas izskatās.

Sākumā:

DSC_4522

Procesā:

DSC_4856

Beigās:

DSC_7237
Advertisements

2 thoughts on “Gāzbetona sienu kopsavilkums

  1. Man arī tā sajūta par to līmi bija ka tā pārāk ātri beidzās:) Labi ka to deva līdzi bez maksas un tos 25% kas pietrūka varēja piepirkt, bet ne katrā veikalā to pārdeva cik atceros!

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s