Logu un durvju montāža

Šis būs vairāk tāds kā bilžu raksts ar dažiem komentāriem. Netipiski man, bet ļāvu vīriem darboties, nemēģinot procesā nočekot darbus un vai viss pēc tehnoloģijas, paļāvos, ka viss tiks izdarīts kā sarunāts. Tik pa vakariem papētīju padarīto un izrunāju ar Raivi no ESMAN.LV neskaidrās lietas un bažas. Šī paša iemesla dēļ, praktiski nav bilžu no montāžas procesa. Neskatoties uz apkārtesošo pandēmiju un ierobežojumiem, pavasaris izvērtās netipiski darbīgs, darbu no mājām tā pat īsti neizmēģināju.

Tātad logus pasūtīju pie ESMAN.lv komplektā ar montāžu un montāžas materiāliem (lentām, hermētiķiem un skrūvēm). Logu montāža līdz ar ārsienas malu, logu stiprināšana ar skrūvēm caur rāmi. Lentu līmēšana ar hermētiķi. Paši logi no REHAU GENEO 86 profila ar 48mm biezu trīs stiklu paketi un kopējo Uw vērtību 0,78 – vajadzētu būt labu labiem, tāpēc vajag arī atbilstošu montāžu. Par logu iepirkumu rakstīju šeit.

Pirms logu montāžas ailēs izlīdzināju šķībo mūrējumu, aiztaisīju poras ar gāzbetona līmi un nogruntēju, lai kvalitatīvi var salīmēt logu lentas.

Logu ailes

Pēc aptuveni divām nedēļām pirmie logi ieradās objektā. Sākotnēji salika tikai logus, jo pie montāžas atklājās, ka vitrīna, durvis un terases durvis uzražotas nedaudz īsākas ~4cm. Kļūda radās dēļ nepareizi ierēķinātā paplatinātājprofila, kas bija paredzēts loga apakšā. Lai arī nepatīkami, ka būs jāgaida kamēr uzražos jaunus, bet esmu priecīgs, ka problēmu risina šādi, nevis iemontē un iepūš vairāk putas, cerot, ka izies cauri. Pirmajā ildē logs tiek sagatavots montāžai. Otrajā bildē bēdīgs nekondīcijas rāmis, kam tūliņ būs jābrauc atpakaļ uz cehu.

Tā nu nācās kādu laiku vēl padzīvot ar caurvēju mājā. Liela bēda nebija, pa šo laiku pabeidzu UPONOR ūdens izvadus un kolektoru, par ko rakstīju šeit.

Tad kādu vakaru mājai parādījās iztrūkstošie elementi, šoreiz pareizās dimensijās. Uzreiz iekrita acī pie sienas pieskrūvētais putuplasts, lai pasargātu durvju rokturi. Patīkama attieksme pret sīkumiem.

Tomēr ar šo vēl viss nebija galā, vitrīna atnāca ar plaisu stiklā. Ņemot vērā, ka vēl kaut kur ceļā bija sudraba krāsa rokturi, uzlikas, bremze durvīm un slēdzenes cilindri, vienojāmies, ka vitrīnai paketi samainīs kad viss būs atnācis, tā teikt, pie vienas braukšanas.

Plaisanā pakete ārā un jaunā iekšā. Smaga..

Durvīm un vitrīnai laminētais stikls no iekšpuses un ārpuses. Lai nav asas lauskas, ja nu kādam gadās ieskriet ar galvu, iebraukt ar riteni, iemest ar hokeja ripu vai es pat nezinu ko vēl var izdomāt.

Ārdurvis pelēkas no abām pusēm. Enģu pusē 2cm paplatinājumprofils, lai ārējās apdares pieslēgumu var smuki aiz enģēm uztaisīt. Par durvīm man no šī visa ir vislielākais prieks. Ļoti masīvas, bet tajā pašā laikā veras un aizveras ar patīkamu vieglumu.

Terases durvis divviru ar vienu aktīvo vērtni un bremzi abām vērtnēm. Īstenībā, nedaudz vizuāli nepatīk, jo masīvais durvju profils īsti nesaskan ar blakus esošo vitrīnu un logiem – stiklojuma laukums būtiski mazāks. Bet nu būs jasadzīvo un vairāk jātur durvis vaļā.

Šādi izskatās Roto NX atgāšanas furnitūra ar RC2 uzlaušanas klasi. Var droši atstāt vēdināšanas režīmā.

Kāpēc durvīm un vitrīnām apakšā nepieciešams paplatinātājprofils? Durvīm ar zemo slieksni tas dod papildus stingrību un samazina aukstuma tiltiņu, jo šajā vietā būs tikai parkets vai lamināts, nevis bieza palodze, putiņas utt. Pirmajā bildē grope gāzbetonā paplatinātājprofilam, tālāk skats no ārpuses un iekšpuses ar jau iestrādātu logu.

Kādam ir pieredze ar iekšējo apdari ap plastmasas logiem, kas nav apmetums. Šobrīd velk uz finiera kastes apdari vai dekoratīvu metāla profilu pa perimetru. Bildē 2cm līste. Speciālie līmējamie apmetumu profili man ir un jau diviem logiem izmēģināju, bet gribu kaut ko citu.

Mājas kopskats tagad šāds.

Kopš ir ielikti logi, ir pierimis tāds iekšējais būvniecības nemiers/stress vai vispār to māju pabeigšu, vai viss tiek darīts pareizi utt. It kā jau nekas nav pat tuvu beidzies, bet kaut kā ir labi – var aizslēgt, iekšā klusums, sausums, vējš nezēģelē.

8 thoughts on “Logu un durvju montāža

 1. Vai esi jau savilcis izmaksas cik tas viss izmaksāja, ņemot pilno paketi – visi logi, durvis, palīgmateriāli, darbs utt… ?!

  Like

   1. Ak tad tik sālīti tomēr…. un ar vizuālo arī šķiet līdz galam neesi apmierināts.
    Nu paplati ir tie rāmji jā.

    Like

 2. Sveiks,
  Man ar logi no ESSMAN , tie pashi profili.
  jautajums tev par arejam palodzem, vai esi interesejies kadu risinajumu lai pieliktu arejas palodzes? tava gadijuma ( un mana) sanak palodzi skruvet pie loga profila
  ( visiem kaiminiem man ir logi ar palodzes profilu 🙂
  un pleves uz arejiem loga profiliem neatstj parak ilgi , neesot labi , man ESSMAN montieri teica to.

  Like

  1. Sveiks, man logiem ir palodzes profils un pie tā arī stiprināšu palodzes. Pie loga rāmja nevajadzētu skrūvēt. Šāds risinājums nebūs acij tīkams un arī ne visai hermetisks. Ja kaut kādu iemeslu dēļ Tev tiešām nav palodzes profili, tad palodze jāstiprina pie ēkas sienas un palodzes augšējais atloks iebīdīts loga rāmja gropē.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s