Koka palodzes

Par to, ka būs koks vai koka izstrādājums, šaubu nebija. Sākotnēji biju pārņemts ar bērza finiera palodžu ideju, bet jo tuvāk nāca lēmuma pieņemšanas laiks, jo vairāk radās dažādu šaubu un neskaidrību. Piemēram, kā salāgot pēc tam ar pārejo mājokļa koka tēmu, ja gadijumā nevarēšu atļauties bērza finiera iekšdurvis vai virtuves virsmu. Un tad vēl gaišās koksnes dzeltēšanas problēmas. Tā kaut kā maļoties savā galvā nonācu līdz lēmumam par oša līmētajām plātnēm.

Ekselī sazīmēju vajadzīgās palodžu dimensijas, lai pats saprastu cik plātnes jāpērk un izsūtītu pāris galdniecībām cenu noskaidrošanai. DIY variants pat bez visiem klasiskajiem “jānopērk jauna virsfrēze” un “ripzāģi noteikti ar vadulu vajag” nostājās samēra tuvu gladnieku piedāvājumiem, tāpēc bez lieliem iekšējiem pārmetumiem varēju šo atbildīgo darbu uzticēt kādam citam.

Un uzticēju šo darbiņu Didzim no D.D. Galdniecība, kurš norunātajā laikā arī ļoti enerģiski ķērās pie šī darba. Noskatītās 33mm biezās oša plātnes Lamelas noliktāvā bija beigušās, tāpēc nācās pārslēgties uz ozolkoku.

Te jau testa paraugi, lai saprastu dimensijas un apstrādi. Logiem palodžu profils ir ar šādu speciālu izteiktu kantīti polodžu atbalstīšanai, tāpēc palodzes mala bija jāizfrēzē atbilstošā izmērā.

Virsma apstrādāta ar Osmo cieto vasku. Bezkrāsains, pusmatēts. Siekalu izturīgs, var ļaut bērniem grauzt.

Te palodzes kārtīgi sapakotas plēvēs ieradušās savās jaunajās majās. Kopā 10 vienības. Bildē pa labi 2,4m garā palodze.

Virsmas skats un sānu “pārkarītes”, kuras būs 8cm ārpus ailēm uz abām pusēm (virtuvē un vannas istābā 1cm). No sienas uz āru palodzes pārkare būs 4,5-5cm atkarībā no sienas apdares biezuma (virtuvē un vannas istābā 2cm).

Ar zobenzāģi izzāgēju palodzei vietu. Paldies gāzbetonam. Palodzes profilā iespiežu hermētiķi, lai palodzes pieslēgums hermētisks. Un ar viegliem gumijas āmura sitieniem iesitu palodzi vietā.

Tālāk spēlēšanās ar ķīlīšiem un paplāksnēm, līdz vēlamajam rezultātam. Liku līmenī. Tad noslogošana un putas.

Visas vēl nav saliktas, tāpēc kaut kad būs arī otra daļa. Palodzes patīk un īstenībā ar ozola toni arī esmu apmierināts. Tagad tikai ir stress nenošmucēt.

2 thoughts on “Koka palodzes

 1. Kāda vairs nošmucēšana, ja ir ar Osmo apstrādāts, viss būs labi. 🙂
  Bet divi ieraksti nedēļas laikā – darbi strauji virzās, labs!

  Like

  1. Cena un apraksts tam Osmo ir spēcīgi, cerams ka tā arī būs. Iepriekš neesmu mēģinājis.
   Ja ir laiks bakstīt blogu, tas nozīmē ka nekas strauji nevirzās 🙂 Bet vajag jau aktualizēt, citādi, ja parāk ilgi notur kādu darbu neaprakstītu, tad pazūd tā darba sajūta un ir grūtāk uzrakstīt.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s